Δεύτερο παιχνίδι για την Ιταλία: η εθνική μας ομάδα ηττάται από την Κόστα Ρίκα με 1-0

Ένας δεύτερος αγώνας για την εθνική Ιταλίας που σίγουρα δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτόν του ντεμπούτου με την Αγγλία: Το γκολ του Ruiz, αρχηγού της εθνικής ομάδας της Κόστα Ρίκα, που σημειώθηκε στα 44 ", παραμένει το μοναδικό του αγώνα και η εθνική Ιταλίας ομάδα δεν μπορεί πλέον να μετακινήσει το αποτέλεσμα.

© Kikapress Μπαλοτέλι

Σίγουρα η Ιταλία υπέφερε από τη ζέστη της Βραζιλίας περισσότερο από την αντίπαλη εθνική ομάδα και αποδείχθηκε πολύ αργή σε όλο το 90λεπτο του παιχνιδιού.
Ακόμα και ο Μπαλοτέλι και ο Πίρλο, που κατά την πρώτη σύγκρουση αυτών των παγκόσμιων πρωταθλημάτων, κόντρα στην Αγγλία, είχαν κυριαρχήσει στο γήπεδο, αυτή τη φορά δεν κατάφεραν να κάνουν τη διαφορά, ούτε καν η είσοδος του Κασάνο και η παρουσία του Μπουφόν δεν άξιζαν. ένα καλό παιχνίδι και μια ευκαιρία να φτάσουμε κοντά στη νίκη.

Όλα αναβάλλονται για τις 24 Ιουνίου, όταν η Ιταλία θα πρέπει να αναμετρηθεί με την Ουρουγουάη και εδώ θα αποφασιστεί αν θα μπορέσει να συνεχίσει να παίζει σε αυτά τα Παγκόσμια Κύπελλα 2014.

Σας άρεσε αυτό το άρθρο; Ακολουθήστε μας στο Facebook!